Kit érinthet a higanyterheltség?
- ACC Hungary
- Feb 5, 2020
- 3 min read

A témában legtöbbször ezek a kijelentések szoktak elhangzani:
Már régóta nincs amalgámtömésem. Biztos nem vagyok higanyterhelt ..
Sosem volt amalgámtömésem, így higanyterhelt sem lehetek ..
Nem érzem úgy, hogy egészségügyi problémákat okozna az amalgámtömés
Az amalgám, vagy más néven ezüst fogtömésről az az általános megállapítás, hogy a higany olyan kötött formában található benne, amely lehetetlenné teszi a kioldódást.
Ez a megállapítás vélhetőleg igaz szabályozott, laboratóriumi körülmények között vizsgálva.
Azonban a tömések a szánkban léteznek és az itt uralkodó körülmények nem is különbözhetnének jobban egy labortól. A testhőmérsékletünkből adódóan a szánban is átlagosan 36-37 fokos a hőmérséklet és az átlagosan közömbös pH értéket az elfogyasztott ételek és italok nagyban befolyásolják, általában savas irányba. Továbbá figyelembe kell venni az evés, ivás, rágózás okozta súrlódást, amelynek mechanikai eredményeként "higanygőz" keletkezik.
Objektíven vizsgálva a higany stabilitását a tömésben arra a következtetésre lehet jutni a fentieket is figyelembe véve, hogy az amalgámtömések sajnos nem biztonságosak.
Nagyon minimális a felszabaduló higany mennyisége, azonban az évek alatt ez felhalmozódik és végül krónikus betegségek, megmagyarázhatatlan, kezelésre nem reagáló tünetek kialakulsához vezet.
Sokan vélekednek úgy, hogy a csekély mennyiséget (ami az évek során már egyáltalán nem elhanyagolható mennyiséggé adódik össze) a szervezetünk is képes méregteleniteni. Ha semmilyen más toxin nem jutna a szervezetünkbe ez valóban helytálló lenne.
Már régóta nincs amalgámtömésem. Biztos nem vagyok higanyterhelt ..
Amíg amalgámtömés van a szánkban, addig a tömésből surlódás hatására (evés, ivás, rágózás) higany szabadul fel gőz formájában.
Gőzőlgő higany videó itt https://www.youtube.com/watch?v=hqIdGwAMxxs&fbclid=IwAR1prJD-8so5A_GjLtLTMRPHcfjpv 4MsIBDBzKBX_lqeWWYjDiNfOMO9QTA).
A koronák alatt megbújó amalgámaradványok közvetlenül érintkezhetnek a nyálkahártyával, ami szintén folyamatosan halmozódó higanyterhelést okoz. A higany elpárolgása rendkivül lassú és szemmel láthatóan észrevehetetlen mértékű, ezért tartják úgy, h nincs, NEM LEHET negatív hatása/elenyésző.
A gőzölgés útján (vagy egyéb más forrásból származó pl. eltört hőmérő, régi eltört villanykörte, gyakori és rendszeres tonhalfogyasztás) a higany a vérkeringésbe jut. Ennek egy része távozik a kiválasztó szervrendszeren keresztül. Nagyobb része azonban a higany zsíroldékonysága miatt a zsírszövetekbe raktározódik (a higanynak többféle vegyülete van, vannak víz és zsíroldékonyak.)
Zsírszövetet tartalmaz nagyon sok szervünk is, a legfontosabb, pl pajzsmirigy és az agy!
Ezekből a szövetekből nagyon lassan a glutathione (a szervezet mester antioxidánsa, méregtelenítője) segítségével fogja kivezetni a szervezet. Ez a természetes keláció évtizedeken át zajlik, hiszen a glutathione egyéb folyamatokban is részt vesz, mint antioxidáns. Ez alatt az idő alatt a higany ugyan el van zárva, így markáns tüneteket nem feltétlenül okoz, de a szövetekben és sejtjeinkben eltárolva akadályozza a test normál működését.
Sosem volt amalgámtömésem, így higanyterhelt sem lehetek ..
Igen. A higany számos más forrásból is érkezhet és nemcsak tömések útján kerülhet a testünkbe.
Egyik fontos forrás, amelyről ritkán esik szó, a szülői érintettség. Ha az édesanyának volt amalgámtömése a várandósság alatt, akkor a születendő gyermek a higanyt is magába szívta, mivel a higany átjut a placentán. Emiatt a legelső gyermeket éri a legnagyobb mértékű mérgezés.
Nem érzem úgy, hogy egészségügyi problémákat okozna az amalgámtömés ..
Mindenkinek egyéni tolerancia szintje van és az egyes szervezetek méregtelenítési képessége nagymértékben eltér.
Sok olyan tünet van amit manapság már "normálisnak" és hétköznapinak tartanak, ezért nem merül fel a nehézfémterheltség gondolata.
Továbbá az esetek többségében markáns tünetek töméscserekor, szakszerűtlen eltávolítás után jelentkeznek akár azonnal, de van úgy, hogy 1-3 hónap is eltelik kellemetlen tünetek megjelenéséig. A fogászati beavatkozás és a tünetek felbukkanása között eltelt idő miatt nagyon sokan nem kötik, nem tudják összekötni a két eseményt.
A mai világban rengeteg ember küzd egészségügyi kihívással és rójja az eredményre nem vezető köröket akár infekció, akár emésztési problémák, autoimmun betegségek protokolljai alapján.
A higany a 2. legmérgezőbb elem az univerzumban. Mégis olyan hatékonyan elaltatták a félelelmérzetünket vele kapcsolatban, hogy sokszor elkerüli a figyelmünket ez a nyilvánvalóan egészségmegrontó anyag.
Comments