ACC KISOKOS - ALAPOK
MI AZ ACC?
Andy Cutler Chelation. Andy Cutler által megalkotott nehézfém, elsősorban higany méregtelenítési, kelációs protokoll.
A protokollt részletesen bemutató file itt érhető el: facebook csoport / file mappa / nehézfémkivezetés lépésről lépésre
MI AZ ACC LÉNYEGE?
A kelátor egy olyan hatóanyag, amely megköti az eltávolítani kívánt méreganyagokat. A nehézfémek kivezetésére 3 hatóanyag alkalmas: ALA, DMPS, DMSA.
A kelátorok olyanok, mint a szemeteskocsik. Az utcán (vérkeringés) közlekednek eljutnak a házakba (a szervekhez). Itt megragadják a szemetet (pl. higany), amit aztán elszállítanak feldolgozásra (a vesékbe és a májba). A feldolgozás után a kiürítés következik és a szemét a vizelettel és széklettel a lefolyóba távozik.
A higany elég instabil és szállítás során szeret lepotyogni a szemeteskocsiról. Továbbá a szemeteskocsi is csak egy bizonyos ideig működik megfelelően - 3-8 óra felezési idő, a választott kelátortól függően. A felezési idő után a kocsi már nem képes a stabil szállításra és végső soron elszórja a szemetet.
Mivel a szemeteskocsik teljesítőképessége véges, mindig újabb és újabb kocsikat kell beküldeni, hogy az elpotyogtatott szemetet összeszedjék.
Az ACC lényege tehát a választott kelátor szedése felezési idejének megfelelően - ezzel minimalizálva a szövetekből felszabadított higany és egyéb nehézfémek károsító hatását. Kapcsolódó angol nyelvű videó:
https://spark.adobe.com/video/zv1wOdRnqmhyb?fbclid=IwAR1r--gxfNMsmj4YuYRz804wlx-ESk abmyUR7Dg6RscwWqZ8c8C4J5pVh2A
KI ANDY CUTLER?
Dr. Andrew Cutler egészségügyi tanácsadó volt Seattle környékén. Princetoni egyetemen szerzet PhD-t vegyészetből és diplomát szerzett fizikából a kaliforniai egyetemen, emellett szabadalmi ügyvivő és regisztrált vegyészmérnök. Kutatásai több publikációhoz vezettek vegyészet, vegyészmérnöki témakörben.
Élettörténetéről és a nehézfémkivezetés protokoll kifejlesztéséről ebben a fileban olvasható bővebb információ: facebook csoport / file mappa / AndyCutler
MILYEN VIZSGÁLATTAL BIZONYOSODHATOK MEG, HOGY VAN-E NEHÉZFÉMTERHELTSÉGEM?
Előre kell bocsátani, hogy 100%-ig egyik vizsgálati eredmény sem tökéletesen megbízható. Előfordulhat, h bizonyos fémek nincsenek kritikus tartomnyban, a tünetek alapján mégis fenáll a nehézfémterheltség.
Azonban nagy segítséget nyújthatnak az eligazodásban, konkrétan látható, h mely nehézfémek vannak jelen túlzott mértékben.
A hajteszt a leggyakrabban ajánlott. Az eredményeket kielemzését mindenképpen fémkivezetésben jártas szakember végezze - az amerika ACC csoportban, ingyen véleményezik.
Hajteszt elérhetősége itt: facebook csoport / file mappa / Hajteszt
Másik vizsgálat a vizeletteszt. Ez nem mutatja meg, h a nehézfémekből mennyi van elraktározva a szövetekben, csak azt mutatja, h a szervezetünk mennyit képes eltávolítani.
Végül a legcélravezetőbb a “kivezetés teszt” - ennek bővebb facebook csoport-ban.
TULAJDONKÉPPEN MIT CSINÁL A HIGANY, AMIÉRT OLYAN KÁROS AZ EGÉSZSÉGÜNKRE?
Az emberi test működése kiválóan összehangolt enzimműködések együttműködésén alapul. Mindamellett, h a higany és az összes nehézfémnek szövetkárosító / roncsoló hatása van, alapvető enzimeket gátolnak normál működésükben. Ez vezethet különböző betegségek kialakulásához is.
MÁR RÉGÓTA NINCS AMALGÁMTÖMÉSEM. BIZTOS NEM VAGYOK HIGANYTERHELT ..
Amíg amalgámtömés van a szánkban, addig a tömésből surlódás hatására (evés, ivás, rágózás) higany szabadul fel gőz formájában.
Gőzőlgő higany videó itt https://www.youtube.com/watch?v=hqIdGwAMxxs&fbclid=IwAR1prJD-8so5A_GjLtLTMRPHcfjpv 4MsIBDBzKBX_lqeWWYjDiNfOMO9QTA).
A koronák alatt megbújó amalgámaradványok közvetlenül érintkezhetnek a nyálkahártyával, ami szintén folyamatosan halmozódó higanyterhelést okoz.
A higany elpárolgása rendkivül lassú és szemmel láthatóan észrevehetetlen mértékű, ezért tartják úgy, h nincs, NEM LEHET negatív hatása/elenyésző.
A gőzölgés útján (vagy egyéb más forrásból származó pl. eltört hőmérő, régi eltört villanykörte, gyakori és rendszeres tonhalfogyasztás) a higany a vérkeringésbe jut. Ennek egy része távozik a kiválasztó szervrendszeren keresztül. Nagyobb része azonban a higany zsíroldékonysága miatt a zsírszövetekbe raktározódik (a higanynak többféle vegyülete van, vannak víz és zsíroldékonyak.)
Zsírszövetet tartalmaz nagyon sok szervünk is, a legfontosabb, pl pajzsmirigy és az agy!
Ezekből a szövetekből nagyon lassan a glutathione (a szervezet mester antioxidánsa, méregtelenítője) segítségével fogja kivezetni a szervezet. Ez a természetes keláció évtizedeken át zajlik, hiszen a glutathione egyéb folyamatokban is részt vesz, mint antioxidáns. Ez alatt az idő alatt a higany ugyan el van zárva, így markáns tüneteket nem feltétlenül okoz, de a szövetekben és sejtjeinkben eltárolva akadályozza a test normál működését.
Tovább árnyalja a képet, h a glutathione egyszeres thiol, lazábban köti meg a higanyt, nagy a redisztribúció valószínűsége és sokkal hosszabb a méregtelenítés időtartama, mintha ALAt használnánk.
SOSEM VOLT AMALGÁMTÖMÉSEM...LEHETEK ÍGY IS NEHÉZFÉMTERHELT?
Igen. A higany számos más forrásból is érkezhet.
Egyik fontos forrás, amelyről ritkán esik szó, a szülői érintettség. Ha az édesanyának volt amalgámtömése a várandósság alatt, akkor a születendő gyermek a higanyt is magába szívta, mivel a higany átjut a placentán. Emiatt a legelső gyermeket éri a legnagyobb mértékű mérgezés.
További források listája a facebook csoportban elérhető
AZ ORVOSOM, HORMONTANÁCSADÓM AZT JAVASOLJA, HOGY...
A nehézfémkivezetésre sokféle módszerrel lehet találkozni. A leggyakoribbak: koriander, Joalis cseppek, TRS, zeolit, clorella, glutathionos kezelés (intavénás), EDTA.
Ezek használatát az ACC egyáltalán nem javasolja.
Legyünk nagyon óvatosak, ha az orvos, természetgyógyász vagy bármely egészségügyi tanácsadó ilyen irányú javaslatát kellene követni. Ők minden bizonnyal nem rendelkeznek az erre vonatkozó megfelelő gyakorlati háttérrel. Az alacsony dózisú, sűrűn/rendszeresen alkalmazott keláció a legbiztonságosabb és leghatékonyabb a nehézfémek eltávolítására. Bármely más módszer rizikót rejt magában.
HOGYAN BEFOLYÁSOLJA AZ MTHFR GÉNMUTÁCIÓ A KELÁCIÓ KÉPESSÉGET?
Felejtsük el, amit az MTHFR génmutációról olvastunk, mivel nem releváns a kivezetés tekintetében. Nyugodtan lehet a kivezetést alkalmazni és szedni bármely speciális formáját a folsavnak vagy b12-nek.